ZAKRES USŁUG

REWITALIZACJA STREF INTYMNYCH Z UŻYCIEM LASERA - PerfectMed

Laser MonaLisa Touch oraz Edge ONE służy do rewitalizacji intymnych narządów kobiecych. Zabiegi rekonstrukcyjne przywracają im pierwotną funkcjonalność i estetykę. W znaczący sposób wpływają na podniesienie komfortu życia pacjentek. Zabiegi wyróżnia zupełna lub nieznaczna inwazyjność oraz minimalny okres rekonwalescencji lub jego całkowity brak.

Zabiegi laserem wykonywane są przy pomocy specjalnej końcówki wyposażonej w skaner, którą wprowadza się do wnętrza waginy. Laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy lub wargi sromowe. Dochodzi do tzw. fototermicznego, nieablacyjnego napięcia i obkurczenia pochwy. Na skutek działania lasera dochodzi do stymulacji kolagenu w błonie śluzowej. Pochwa staje się bardziej elastyczna i zwarta. Dzięki rekonstrukcji ścianek, zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka waginy sprzed porodu lub okresu menopauzy, wzrasta poziom nawilżenia. Zabieg leczy również problem wysiłkowego nietrzymania moczu. W rezultacie pacjentka odczuwa znaczną poprawę jakości życia intymnego pod każdym jego względem.

Zabiegi nie wymagają przygotowań, wystarczy konsultacja lekarza ginekologa i ważne badanie cytologiczne. Są zupełnie bezbolesne i trwają zaledwie kilka minut. Już tydzień po procedurze pacjentka może wrócić do aktywności seksualnej. Indywidualne potrzeby pacjentki decydują o ilości przeprowadzonych zabiegów. Często wystarczy jednorazowa procedura dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. W innych przypadkach, zabieg należy powtórzyć od 2 do 4 razy w odstępach około 4 tygodni.


W zależności od stanu stref intymnych oraz potrzeb terapia laserowa pozwala na zwalczenie różnorodnych problemów, a w szczególności:


REHABILITACJA PO PORODZIE

Naturalny poród, zwłaszcza kolejny, może spowodować rozluźnienie tkanek pochwy. Może to wpływać na zmniejszenie odczuwania satysfakcji seksualnej. Po porodach również zdarza się, że młoda mama ma problemy z utrzymaniem moczu. Dlatego zalecamy po każdym porodzie drogami natury wykonanie zabiegu rewitalizującego ściany pochwy z użyciem lasera.

Zabieg z wykorzystaniem lasera, uważany za jeden z najbardziej skutecznych oraz bezpiecznych, pomaga odzyskać elastyczność pochwy, zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić nawilżenie. Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływam wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co pobudza pochwę do samoregeneracji. Pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej elastyczna. Zabieg jest zupełnie bezbolesny.


MENOPAUZA

Menopauza to okres, w którym narządy intymne kobiet ulegają procesom starzenia. Związane jest to ze spadkiem poziomu estrogenu. Nawet 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych, takie jak: suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem, wysiłkowe nietrzymanie moczu, zespół rozluźnienia pochwy. Objawy te powodują zmniejszenie doznań i satysfakcji seksualnej oraz obniżenie jakości życia i samopoczucia psychicznego.

Zabieg laserem zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej. Kontrolowana energia lasera dostarczana jest do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy. Powoduje „ogrzanie” tkanek pochwy, dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, prze co następuje kurczenie i zmniejszanie się naświetlanej błony śluzowej pochwy. Staje się ona bardziej napięta, elastyczna i zwarta.


PROBLEM NIETRZYMANIA MOCZU

Nietrzymanie moczu to problem wstydliwy, dlatego też często jest pomijany milczeniem. Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Istnieją dwa typy wysiłkowego NTM, które często współistnieją ze sobą: anatomiczny (nadmierna ruchomość pęcherza i cewki moczowej) oraz zwieraczowy (osłabienie mięśnia zwieracza cewki).

Metoda laserowego leczenia nietrzymania moczu, to fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie pochwy. Laser powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszar ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.


PLASTYKA WARG SROMOWYCH - PerfectMed

Wygląd zewnętrznych narządów intymnych jest bardzo ważny dla każdej kobiety. Wszelkie zmiany ich estetyki to problem, który ma kolosalny wpływ na samoocenę kobiety, jej otwartość na relacje intymne i życie seksualne. Utrudnia również niektóre codzienne czynności. Dlatego też coraz istotniejszą pozycję w ginekologii estetycznej zajmuje rekonstrukcja korekcyjna waginy.

PROBLEM

Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe są częstym problemem estetycznym dla kobiet i mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem, uprawianiem sportu i aktywnością seksualną. Deformacja oraz asymetria warg sromowych są często wynikiem porodów drogami natury, a przerost (hipertrofia) wynikiem predyspozycji genetycznych lub nadmiernego przyrostu masy ciała.

PRZEBIEG ZABIEGU

W przypadku wyciągnięcia warg sromowych typu I i II, będącego wynikiem utraty jędrności skóry, stosuje się zabieg nieinwazyjny przy wykorzystaniu końcówki skanującej, która działa na obszar zabiegowy skracając włókna kolagenowe oraz prowokując produkcję nowego kolagenu i elastyny. W efekcie dochodzi do zagęszczenia i ujędrnienia skóry. Procedura przebiega identycznie jak np. w przypadku leczenia problemu nietrzymania moczu.

ROZWIĄZANIE

Korekcja tych defektów, w zależności od rodzaju problemu lub stopnia jego zaawansowania, możliwa jest dzięki chirurgicznym lub nieinwazyjnym procedurom wykonywanym laserem MonaLisa Touch™ lub Edge ONE. Zabiegom tym poddają się zarówno kobiety bardzo młode jak i dojrzałe. Przywrócenie estetyki obszaru intymnego znacznie wpływa na poprawę samopoczucia pacjentki i jej samooceny. Czynniki fizjologiczny i funkcjonalny są równie istotne i poprawiają komfort życia kobiety.

EFEKTY

Dzięki zabiegowi laserowej labioplastyki kobieta uzyskuje estetyczny wygląd zewnętrznych narządów intymnych oraz odzyskuje pewność siebie i radość z życia seksualnego. Rehabilitacje po zabiegu i powrót do pełnej sprawności (również seksualnej) trwają do miesiąca.


ESTETYCZNA KOREKCJA NARZĄDÓW PŁCIOWYCH - PerfectMed

Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe są częstym problemem estetycznym dla kobiet i mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem, uprawianiem sportu i aktywnością seksualną. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi korygujące wykonywane metodą laserową. Dodatkowo często wykonywane są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego (powiększenie warg sromowych większych).

Zabiegi wykonywane laserem MonaLisa Touch™ oraz Edge ONE relatywnie osiągają dużo lepsze wyniki od tych przeprowadzanym przy użyciu skalpela. Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie. Zmniejsza to ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzmienie obszaru zabiegowego oraz dyskomfortu po zabiegu i radykalnie skraca czas rekonwalescencji. Laser nie tylko modeluje zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też zwiększa zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu.

Zabieg ten wykonywany jest zarówno u kobiet bardzo młodych jak i dojrzałych. Przywrócenie estetyki obszaru intymnego znacznie wpływa na poprawę samopoczucia pacjentki i jej samooceny. Czynniki fizjologiczny i funkcjonalny są równie istotne i poprawiają komfort życia kobiety.

Laserowe zmniejszenie warg sromowych mniejszych jest zabiegiem krótkim (około 20 minut) i wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Nie powoduje wyłączenia z codziennego funkcjonowania. Może być konieczne założenie kilku niewielkich szwów na okres około 7 dni.

Powiększenie warg sromowych większych jest zabiegiem niebolesnym, dlatego też z reguły nie wymaga znieczulenia. W zależności od potrzeb używa się z reguły 1-2 ml kwasu hialuronowego. Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu i utrzymują się około roku.


HIFU VAGITIGHT - OPIS ODDZIAŁYWANIA I JEGO SKUTKI - pobierz ulotkę

HIFU ENDOWAGINALNE – KIEDY ZASTOSOWAĆ LECZENIE


To prosty, wygodny zabieg nieinwazyjny dla zawężenia pochwy (bez wpływu na codzienne życie)

 • gdy operacja zawężenia pochwy nie może być zastosowana
 • terapia dodatkowa po operacji plastycznej pochwy
 • rewitalizacja pochwy poporodowa
 • wczesne stadium nietrzymania moczu
 • atrofię urogenitalną
 • poprawa i lepsza jakość życia seksualnego


Urządzenie wykorzystuje do terapii zjawisko fizyczne polegające na ogniskowaniu fali ultradźwiękowej, podobnie jak soczewka ogniskuje światło np. słoneczne. Wprowadzana fala ultradźwiękowa ma małą gęstość energii na poziomie powierzchni skóry lub śluzówki i gęstość ta wzrasta na określonej głębokości, w punkcie ogniskowania. W ognisku wiązki ultradźwięków energia akustyczna przetwarzana jest w energię cieplną, co doprowadza do powstania mikro strefy skoagulowanej tkanki, o średnicy około 0,6 do 1,0 mm. W tym miejscu efekt fizyczny oddziaływania fali ultradźwiękowej się kończy i dalej fala ta zanika. Powstałe podczas zabiegu punkty koagulacji tkanki położone są w dwóch warstwach ( 3,0 i 4,5 mm) pod powierzchnią skóry lub śluzówki. Tego typu oddziaływanie jest znane w medycynie, jako zabieg frakcyjny i jest szeroko stosowane zarówno w systemach oddziaływujących powierzchniowo (lasery i systemy RF) oraz w systemach oddziaływujących na głębsze warstwy tkanki (HIFU i mikro igły RF).Wytworzenie paternu punktów frakcyjnych ma za zadanie wywołanie procesów regeneracyjnych w tkankach sąsiednich, które obejmują nie tylko strefę mikrouszkodzenia, ale cały poddany zabiegowi obszar.

Podstawowy proces regeneracyjny po przeprowadzonym zabiegu trwa ok 4-8 tygodni, natomiast wtórne procesy polegające na odbudowie włókien kolagenowych zachodzą jeszcze około 6-8 miesięcy. Tego rodzaju zabiegi należą do grupy zabiegów o działaniu miejscowym i nie inicjują innych efektów wtórnych lub systemowych. Fala ultradźwiękowa nie kumuluje się w organizmie, a jej oddziaływanie na tkanki w chwili, kiedy jest rozproszona jest analogiczne jak w przypadku aparatów USG. Jedyne ryzyka zależne od operatora sprzętu, to poziom ustawienia gęstości punktów frakcyjnych i ewentualne oddziaływanie na elementy układu nerwowego. W przypadku zbyt dużej gęstości punktów może dojść do sytuacji, kiedy nie pozostanie odpowiednia ilość zdrowej tkanki po między punktami destrukcji termicznej i wtedy mamy do czynienia z martwicą warstwową na całej powierzchni zabiegowej lub jej fragmentach.

Odnośnie elementów układu nerwowego, to są one wrażliwe na oddziaływanie fali HIFU i z tego względu należy omijać miejsca, w których spodziewane są płytko położone systemy elementy układu nerwowego, to może to skutkować gwałtownym wzrostem bolesności zabiegu, wystąpieniem bólu w innej lokalizacji i czasowym odrętwieniem lub czasową utratą czucia. Czasowe stany odrętwienia lub utraty czucia mogą trwać od kilku godzin do kilku miesięcy z tendencją powrotu do stany normalnego. W przypadku użycia zbyt dużej gęstości punktów w miejscu występowania połączeń nerwowych, może też dojść do ich całkowitego uszkodzenia.


OCZEKIWANE EFEKTY UBOCZNE

Działania niepożądane zgłaszane klinicznie lub czasowo i bardzo ograniczone w następujący sposób:

 • Obrzęk: Po leczeniu leczony obszar może chwilowo pęcznieć.
 • Ból: dyskomfort podczas zabiegu, może być chwilowy.


PRZECIWSKAZANIA

 • Zaawansowana ciąża
 • Czas od porodu krótszy niż 6 miesięcy
 • Stany zapalne, infekcje, erozja szyjki macicy
 • Inne poważne stany chorobowe
 • Czas od menstruacji krótszy niż 7 dni